equalizer.gif (240Ã?320)
      
 Wunej Hatice (Samsun) ,   Hayırlı olsun başarılar ...    |           Deniz (Samsun) ,   Radyomuz hayırlı olsun.Samsun'dan selamlar....    |           Seval (Samsun) ,   Çeçen marşı çalın lütfen teşekkürler...    |           Ferhat (Samsun ) ,   Hayırlı olsun ...    |           wustok muharrem (samsun) ,   hayırlı uğurlu olsun. dinlemeye devam edeceğiz ...    |           Tuncer (Samsun) ,   Hayırlı olsun süper oldu...    |           tavush cengiz (Samsun) ,   Hayırlï uğurlu olsun...    |           Cetaw ümit (Samsun) ,   Hayırlı olsun.....    |           Yenemiko (Almanya) ,   Canlı yayını sabırsızlıkla bekliyoruz...    |           Basti azamet (Samsun) ,   Samsun Akademik Kafkas Halk Dansları Topluluğu "AZAMAT" ekibi olarak çalışmalarınızda başarılar dileriz. Bir radyomuz var başka frekans dinlemiyoruz....    |           KOACE AYDIN ATLI (Samsun) ,   Başarılarının devamını diliyorum şapşığ dilinden haberler müzik kültür programı yapmanı bekliyorum...    |           Erdi Üner Ajiypha (Samsun ) ,   Hayırlı Uğurlu Olsun 😊...    |           Kaya (Ankara ) ,   Çeslav ın tüm şarkıları ...    |           Tamer Taş (Samsun ) ,    Çok güzel olmuş emeği geçen herkese teşekkürler ...    |           Cesur (Kayseri) ,   Emeğinize sağlık. Başarılar dilerim......    |           Kebire (Samsun) ,   Böyle devam edin, iyi gidiyorsunuz...    |           Tolga AKKUŞ (Samsun) ,   hersey cok güzel olacak...    |           Nejan Özyılmaz (Samsun) ,   bence güzel olacak......    |           Cengiz ,   Merhaba. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum....    |           Adige Maykoplu (Samsun) ,   Tebrikler, Başarılar Dilerim...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
ADİGE RADYO
ADIĞE KÜLTÜR DERNEĞİ YAYIN ORGANIDIR
 
 
 

Gülcan Altan


İstanbul’un en güzel semtlerinden birinde, Samatya’da Çerkes bir ailenin en küçük kızı olarak doğdu. Kökleri Kuzey Kafkasya’dan Türkiye’ye gelen Çerkeslerin Şapsığ boyundandır. 
İlkokul 2. sınıfta öğretmeninin desteği ile amatör olarak müzik çalışmalarına başladı. Orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 
Liseden sonra Turizm ve Otelcilik eğitimi aldı. 
Daha sonra Trakya Üniversitesi’nde İşletme Eğitimine başladı. 
Üniversitenin ilk yıllarında profesyonel olarak şarkı söylemeye başladı.Birçok orkestra’da solist olarak çalıştı. Kendi grubuyla müzik yaptı. Çeşitli sanatçılara vokal ile eşlik etti. Güher Güney’ den Şan dersleri aldı. 
2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına derece ile girdi. 
2005 yılında birincilik derecesi ile mezun oldu. 
Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde master programını tamamladı. 
2008 yılında "Gülümser" isimli ilk Türkçe Albümü Ada Müzikten yayınlandı. 
2010 yılında "Anlat" İsimli albümde "Danner Sipo" isimli Çerkesçe şarkısıyla yer aldı. 
2011 yılında "Gunef" isimli Adigece ve Abhazca şarkılardan oluşan albümü yayınlandı. 
2015 yılında "Bir ömür bize yeter" albümü yayınlandı. 
Şu anda albüm çalışmaları ve dünya müzikleri ile ilgili araştırma ve çalışmaları devam ediyor.

Müzikal Kariyerİstanbul’daki ilk profesyonel deneyimi 1994 yılında Tarabya Oteli Çetin İnöntepe Orkestrası ile gerçekleşti. O yıllarda İstanbul Gelişim Orkestrası kurucularından olan Selçuk ve Uğur Başar ile çalışmalar yaptı. 
İstanbul’da pek çok müzik kulubü ve otelde solist olarak sürekli ve extra programların dışında birçok sanatçıya vokalist olarak eşlik etti. Kendi orkestrası ile sahne çalışmalarına devam etti. 
Çeşitli festivallerde konserler verdi. Pera Fest 2004’de (3. Uluslararası Beyoğlu Buluşması) ve Kadıköy Geleneksel ‘de Çerkes şarkıları söyledi. 
“Sınır Ötesi Ödüllü Selmi Andak Besteleri” isimli albümde ‘Güneş Bir Kere Doğdu’ adlı şarkıyı yorumladı. 
2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na derece ile girdi. Konservatuar da Prof.Dr. Selahattin İçli, Prof.Dr. Nevzad Atlığ, Necdet Varol gibi değerli hocalardan Türk Müziği solfej nazariyat ve repertuar dersleri, Kamil Özler’den armoni ve Cüneyd Orhon’dan Klasik Kemençe eğitimi aldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü öğretim Görevlisi Şebnem Ünal ve Opera Sanatçısı Güher Güney’ den Şan dersleri aldı. Konservatuardan 2005 yılında birincilikle mezun oldu. Bitirme tezi olarak Çerkesler’de Oyun Müziği başlıklı bir çalışma hazırladı ve Çerkes müziği ile ilgili araştırmalar yapıyor. 
2006-2007 Eğitim Öğretim yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Bölümünde master programını tamamladı. Gitar ve klasik kemençe çalıyor. 
2008 yılında “Gülümser” isimli ilk albümü yayınlandı.Bu albümde yıllarca beraber çalıştığı ve hayranı olduğu Vedat Sakman’ın şarkılarını söyledi. 
2010 yılında yayınlanan “Anlat” isimli albümde Adigece bir şarkı seslendirdi. 
İspanya, Rusya, İsviçre,Yunanistan,Almanya,İspanya… gibi Dünyanın bir çok ülkesinde konserler verdi. 
2011 yılında çıkardığı Adige ve Abhaz şarkılarından oluşan “Gunef” isimli albümü ile müzikal yolculuğuna devam ediyor. Etnik müziklerle ilgili araştırmalar yapıyor 
2015 yılında "Bir ömür bize yeter" albümü yayınlandı. 
Kendi şarkılarının yanı sıra İspanyolca,Portekizce,İngilizce,Baskça, Rusça, İsveçce, Arapça,Süryanice,Ladino, Ermenice, Kürtçe, Gürcüce, Rumca, Lazca,Adigece,Abhazca,Yidişçe, Süryanice gibi bir çok dilde şarkılar söylüyor.Verdiği konserlerde müziğin birleştirici gücünü kullanarak tüm kültürleri iç içe harmanlıyor.

 
 

Adığe Kültür Derneği yayın organıdır                  Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2019                      DJ İstek Paneli Girişi